Gadżety do fotografii panoramicznych

Odkąd powstały pierwsze urządzenia do robienia zdjęć panoramicznych, do sprzedaży trafiły pierwsze gadżety które ułatwiają nam robienie sesji fotograficznych. Świat cały czas idzie do przodu a więc i są tworzone coraz to nowsze akcesoria dla fotografów. My dzisiaj zajmiemy się dodatkami do robienia zdjęć panoramicznych.

Nieodzowną rzeczą przy pracy jest odpowiedni statyw, który zagwarantuje nam ładną fotografię. Dobrą panoramę jest prawie nie możliwością wykonać "z ręki", gdyż nie utrzymamy aparatu w jednakowej wysokości co po scaleniu zdjęć da nam kiepski efekt ze strasznie widocznymi łączeniami fotografii. Wybór odpowiedniego statywu powinniśmy zacząć od sprawdzenia szerokości naszego gwintu pod statyw. Z tak zebranymi danymi możemy zacząć poszukiwanie upragnionego sprzętu. Najlepiej kupić statyw z długimi nóżkami co nam ułatwi robienie zdjęć panoramicznych na stojąco.

Kolejny nowoczesnym gadżetem jest GigaPan EPIC. Co prawda jest bardzo drogi, bo jego koszt kształtuje się na poziomie 1000zł, lecz jest warty zakupu. Gigapan to przenośne urządzenie elektryczne stworzone z myślą o fotografiach sferycznych. Montujemy do niego nasz aparat a gadżet zrobi za nas resztę a mianowicie będzie powoli obracał swoją głowicą z przymocowanym aparatem robiąc około 200 zdjęć podczas pełnego obrotu. Przy tak dużej ilości materiałów nasza panorama sferyczna wyjdzie idealnie.

Statyw jest bardzo podstawowym dodatkiem dla początkującego fotografa. Do dalszej pracy najlepiej jest się wyposażyć w głowice obrotową do której montujemy nasz aparat i możemy obracać nim wkoło na statywie bez żadnych problemów.

Opisane wyżej urządzenia są dodatkami bardzo ułatwiającymi pracę przy robieniu zdjęć panoramicznych. Co prawda da się bez nich przeżyć, lecz praca dzięki nim po prostu staje się wygodniejsza. Ja szczerze nie wyobrażam sobie robienia panoram bez statywu który powinien być podstawowym elementem wyposażenia początkującego fotografa. Statywy są teraz wykonywane z lekkich stopów. aluminium przez co są lekkie a ich składane nóżki sprawiają że dodatek ten jest bardzo podręczny.

Katalog

Prowadzimy spis osób prywatnych i firm zajmujących się świadczeniem usług fotograficznych. Ich strony internetowe oraz oferty zebraliśmy w naszym katalogu. Jeżeli świadczysz usługi fotograficzne możesz również do niego dołączyć.

Przejdź do katalogu

Ostatnio dodany wpis do katalogu:

Zdjęcia ślubne gdańsk

Zastanawiasz się nad tym, gdzie znajdzie się dla ciebie najlepszy fotograf? Jestem w stanie zaproponować ci naprawdę wiele wartościowych propozycji, jeśli chodzi o fotografię ślubną, dlatego
więcej

COPYRIGHTS© 360photography.info 2010/2011

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki - Kontakt