Programy do scalania zdjęć

Dziś zajmiemy się oprogramowaniem do łączenia fotografii w celu uzyskania zdjęcia panoramicznego. Jak obiecałem w poprzednim artykule, tak teraz weźmiemy się do pracy. W tym celu musimy zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację. Producenci oferują nam całą gamę prze rożnych produktów.

Przykładowe programy to między innymi:

  • Adobe Photomerge (do wszystkich rodzaj aparatów)
  • Panorama Factory (obsługuje wszystkie aparaty)
  • Canon PhotoStitch 3.1 (tylko aparaty typu Canon)
  • ArcSoft Panorama Maker 4 (tylko aparaty marki Nikon)

Tylko od nas zależy który program wybierzemy i który będzie dla nas łatwiejszy w obsłudze. My dzisiaj jednak zajmiemy się uniwersalnym programem z powyższej listy czyli Panorama Factory. Jest to program dostępny w trzydziesto dniowej wersji testowej. Jeśli nam się spodoba możemy kupić jego pełną wersję ze strony producenta. Wykonane przez nas zdjęcia musimy przekopiować na dysk naszego komputera. Następnie otwieramy program Panorama Factory. Po otwarciu programu ukaże nam się okienko w którym musimy zaimportować zdjęcia. Następnie krok po kroku wypełniamy następne okna dialogowe. Po wypełnieniu wszystkiego powinniśmy otrzymać naszą fotografię panoramiczną. Możemy również skorzystać z innych aplikacji z tej listy lecz, są one kierowane do konkretnej marki aparatu. Wygodnym programem kierowanym głównie do profesjonalistów jest Adobe Photomerge jednak warunkiem jego instalacji jest posiadanie bardzo drogiego programu Photoshop. Pamiętaj ,że najwygodniejszym programem będzie ten otrzymany od producenta który jest skierowany do danej marki aparatu. wart zajrzeć czasami na stronę producenta, ponieważ są na niej umieszczane specjalne aplikacje dla twojego modelu aparatu.

Strony najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją aparatów:

  • http://www.nikon.pl/pl_PL/
  • http://www.canon.pl/
  • http://www.samsung.com/pl/consumer/camera-camcoder/digital-cameras/index.idx?pagetype=type_p2&

To by było na tyle o oprogramowaniu do aparatów fotograficznych.

Katalog

Prowadzimy spis osób prywatnych i firm zajmujących się świadczeniem usług fotograficznych. Ich strony internetowe oraz oferty zebraliśmy w naszym katalogu. Jeżeli świadczysz usługi fotograficzne możesz również do niego dołączyć.

Przejdź do katalogu

Ostatnio dodany wpis do katalogu:

Zdjęcia ślubne gdańsk

Zastanawiasz się nad tym, gdzie znajdzie się dla ciebie najlepszy fotograf? Jestem w stanie zaproponować ci naprawdę wiele wartościowych propozycji, jeśli chodzi o fotografię ślubną, dlatego
więcej

COPYRIGHTS© 360photography.info 2010/2011

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki - Kontakt